uponor service tjänster
Kontakta oss

Regionsäljare VVS

Regionsäljare

Vårt avlånga land har vi delat upp två regioner och du hittar säljare för respektive region här nedanför. Ibland kan det vara svårt att nå våra regionsäljare på telefon, vi ber er att då istället ringa vårt kontor i Västerås på telefon 0223-38000.

Regionsäljare Nord

FAGERSTA
Hans Hallengren

T/M 0223-382 47
SMS 070-388 44 91
hans.hallengren@uponor.com

NORRKÖPING
Peter Parelid
T/M 0223-382 46
SMS 070-555 27 58
peter.parelid@uponor.com

SKELLEFTEÅ
Jonas Lundberg
T/M 0223-382 31
SMS 070-273 47 70
jonas.lundberg@uponor.com

STOCKHOLM
Andreas Åberg
T/M 0223-387 87
SMS 070-332 96 80
andreas.aberg@uponor.com

STOCKHOLM
Markku Mäkinen
T/M 0223-387 63 
SMS 070-226 75 00
markku.makinen@uponor.com

STOCKHOLM
Niclas L Johansson
T/M 0223-382 16
SMS 070-279 09 61
niklas.l.johansson@uponor.com

VÄSTERÅS
Aki Heikkinen

T/M 0223-382 81
SMS 070-213 80 10
aki.heikkinen@uponor.com

VÄSTERÅS
Carina Andersson
T/M 0223-387 56
SMS 0730-395561
carina.andersson@uponor.com

REGIONCHEF NORD
Torbjörn Sundholm
T/M 0223-382 20
SMS 070-388 17 57
tobbe.sundholm@uponor.com

Regionsäljare Syd

GÖTEBORG
Christian Ekwall
T/M 0223-387 62
SMS 070-237 12 00
christian.ekwall@uponor.com

GÖTEBORG
Kent Wesley
T/M 0223-382 49
SMS 070-513 70 18
kent.wesley@uponor.com

GÖTEBORG
Per Åkerman
T/M 0223-382 43
SMS 076-808 25 61
per.akerman@uponor.com

KALMAR
Michael Johansson
T/M 0223-382 71
SMS 070-546 15 97
michael.johansson@uponor.com

KRISTIANSTAD
Roine Hansson
T/M 0223-387 29
SMS 070-388 10 37
roine.hansson@uponor.com

MALMÖ
Jerker Lundius
T/M 0223-382 17
SMS 070-267 15 63
jerker.lundius@uponor.com

REGIONCHEF SYD
Jörgen Persson
T/M 0223-387 80
SMS 070-688 12 58
jorgen.persson@uponor.com